GAME20.GR > ΝΕΑ > Ο Mikeius τα λεει εξω απο τα δοντια για τους πολεμιους των video games

Ο Mikeius τα λέει έξω από τα δόντια για τους πολέμιους των video games

, Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2012 43 

Το 34o επεισόδιο του MΠΡΑΦ είναι εδώ και έχει θέμα τα video games. Ο Mikeius αυτή τη φορά ξεσπαθώνει κατά των γνωστών φωστήρων που κατηγορούν τα βιντεοπαιχνίδια για όλα τα κακά του κόσμου, πάντα με τον δικό του ξεχωριστό και ξεκαρδιστικό τρόπο. Απολαύστε το βίντεο και πείτε μας γνώμη!

43 ΣΧΟΛΙΑ

GOGOS 8/12/12 στις 2:15 Thumb up 0 Likes

Ευχαριστηθηκα οσο τιποτα την ρουκετα στον "καλλιτεχνη" κατα τα αλλα αν και καμμενος gamer πιστευω πως τα περισσοτερα που λεει ο φιλος αν και ειναι πολυ διασκεδαστικα δεν ισχυουν.. Θεωρω οτι το gaming ειναι μια μορφη τεχνης οπως ο κινηματογραφος η το διαβασμα ενος καλου βιβλιου αλλα απο την στιγμη που δεν θα βαλεις σε εναν 6χρονο να δει τσοντα η θριλερ κατα τον ιδιο τροπο δεν πρεπει να παιξει και τα αντιστοιχα παιχνιδια.. Για να υπεραστισουμε το χομπι μας δεν ειναι αναγκη να φτασουμε στον παραλογισμο.. Βεβαια πιστευω πως υπαρχει ενας θυμος απο καποιους φιλους gamers ο οποιος ειναι εν μερη δικαιωλογημενος και καθε θυμωμενος ανθρωπος μπορει να πει πραγματα που στην πραγματικοτητα ουτε και ο ιδιος πιστευει..

GeorgePal 8/12/12 στις 2:22 Thumb up 0 Likes

Αχαχαχαχα. Ωραίος.^

Julian 8/12/12 στις 2:28 Thumb up 0 Likes

Ενταξει μου αρεσει πολυ ο μικεους. Μου αρεσει η υπερβολη του και ο τρελος σαρκασμος. Ομως σε αυτην την την περιπτωση καθολου υπερβολικος δεν ειναι. Σε υποκριτικη κοινωνια ζουμε ολοι οι ανθρωποι με στοιχειωδη νοημοσυνη το εχουμε καταλαβει.

Εξτρα ωραιο στοιχειο ειναι οι ρουκετες στον παντελιδη στο πουλακι τσιου και στο κασιδιαρη

Bill B. 8/12/12 στις 2:28 Thumb up 0 Likes

Αχαχαχαχα...Καλά ο τύπος τα σπάει απλά, διάβαζα και τα κείμενα στο blog που είχε...έχει (?), αλλά τα παράτησα και έχω καιρό να δω/διαβάσω.
Καλά έκανες Termi και το ανέβασες. Και γιατί ξαναθυμήθηκα που άλλαζα συκώτι πραγματικά από αυτά που έλεγε κάθε φορά, αλλά και γιατί αυτά που λέει είναι απλές αλήθειες.
Το συγκεκριμένο βίντεο έχω να το δείξω σε πολύ κόσμο μιλάμε, μπας και βάλουν μυαλό κάποιοι. Εύγε!

Julian 8/12/12 στις 2:36 Thumb up 0 Likes

Γογο δεν νομιζω να τα βλεπει σαν μορφη τεχνης ισα ισα συνεχεια λεει οτι διασκεδαστικα κλπ. Ομως αν θεωρεις τεχνη τα μεγαλ hollywood blockbusters τοτε ναι οφειλεις να θεωρεις και τα παιχνιδια. Το θεμα αυτο που λεει σε καποια στιγμη, οτι τα παιχνιδια αναπτυσσονται πολυ, και τα πολεμουν. Τωρα τι να πω και γω ταινιες, παιχνιδια σειρες κλπ ολα διασκεδαση παρεχουν και πρεπει να αντιμετωπιζονται ολα με τα ιδια κριτηρια.

EdgierMink61 8/12/12 στις 3:02 Thumb up 0 Likes

Σεξ, βία και PS3!!!!!

GOGOS 8/12/12 στις 4:07 Thumb up 0 Likes

Το αν τα παιχνιδια ειναι ειδος τεχνης ειναι τεραστια συζητηση.. Απο την στιγμη που καποιος ανθρωπος πρεπει να σκεφτει και να επιννοησει εναν μαγικο κοσμο απο το πουθενα και να σε βαλει μεσα σε αυτον οπως βλεπουμε στα video games για μενα ειναι ειδος τεχνης.. Ακριβως η ιδια διαδικασια γινετε για την δημιουργια ενος τραγουδιου, στην υποκριτικη, για την συγγραφη ενος βιβλιου κτλ.. Τωρα το αν τα περισσοτερα παιχνιδια ειναι σαπιες αντιγραφες του cod και ζημιωνουν το gaming και την καλλιτεχνικη αξια του αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο.. Παντως εγω δεν μπορω να συμφωνησω με καποιον που προτρεπει κοσμο να καιγετε ολη μερα μπροστα σε μια οθονη αντι να γυμναζετε η για τα παιδακια να παιζουν ομαδικα παιχνιδια οπως μπασκετ, ποδοσγαιρο κτλ αθληματα τα οποιο γυμναζουν μυαλο και σωμα.. Καλο και χρυσο το gaming αλλα σε ολα πρεπει να υπαρχει και ενα μετρο..

Chris 8/12/12 στις 8:44 Thumb up 0 Likes

Σαν πουρειτζερ και γκειμερ, εχω να πω τα εξης. Οι προγονοι μας, ελεγαν "παν μετρον, αριστον' Σιγουρα δεν ζουμε για να παιζουμε βιντεογκειμς, αλλα οχι και οτι αυτα ειναι οι φορεις της βιας,του φονικου και του ανωμαλου σεξ, μην τρελαθουμε, Σιγουρα θελει να ασχοξηθουν ο μπαμπας και η μαμα λιγο με την επιλογη του βιντεογκειμγια το παιδι τους, οπως και με του βιβλιου, του κομικς, κτλ κτλ.. Θυμαμαι στην τεταρτη η πεμπτη Δημοτικου ειχα αγορασει ενα βιβλιο Ελληνικης μυθολογιας, μεσω σχολειου μαληστα και η μανα μου το εκρυψε γιατι ειχε φωτογραφιες, με τα βυζακια της Αφροδιτης και το πουλακι του Ερμη. ΕΛΕΟΣ. Δυστοιχως οι περισσοτεροι αγοραζουμε βιντεογκειμς στα παιδια μας για να μας αφινουν στην υσιχια μας. Οποτε φορτονουμε κι ολα τα κακα σε αυτα κι εχουμε δικαιολογια. Ελεγε κι ο "Ingasio" στο Origins, " Who must, blame for? The sword? or The swordman? Σωστοοοοος!

Manolis_Sora 8/12/12 στις 11:58 Thumb up 0 Likes

epic!

azazel 8/12/12 στις 12:15 Thumb up 0 Likes

Μια χαρά τα λέει. Πάντα υπερβολικός ώστε να περνάει το μήνυμα του.

@EdgierMink61: καλόοοοοοο, θα το χρησιμοποιώ!

meh 8/12/12 στις 12:34 Thumb up 0 Likes

Καλο ηταν!

PROTOTYPE 8/12/12 στις 12:50 Thumb up 0 Likes

Ωραιος ο τύπος καλά τα λέει έχω δει πολλά βίντεο του mikeius και έλεγα πως και δεν εχει βγάλει ένα τετοιο βίντεο ακόμα!!!!!

SpikeDamon 8/12/12 στις 14:13 Thumb up 0 Likes

Χτες το είδε ένας φίλος μου το βίντεο και μου είπε να το δω, και εγώ το είδα πριν περίπου 1 ώρα και τώρα Termi το ανέβασες εσύ στο site! Τρομερός συγχρονισμός! :D Μπορεί να είναι υπερβολικός αλλά συμφωνώ στα περισσότερα μαζί του και επιτέλους έχω να δείξω ένα βίντεο στην μάνα μου ώστε να σταματήσει να με πρίζει! :D

gerasimos 8/12/12 στις 14:49 Thumb up 0 Likes

καλός αλλά παρά έγινε mainstream χάθηκε η διαφορετικότητα που είχε.

Donald 8/12/12 στις 16:26 Thumb up 0 Likes

Ωραίο.

Anonymous 9/12/12 στις 1:34 Thumb up 0 Likes

Σε βίντεο που υποτίθεται αναιρεί τα επιχειρήματα για το πόσο επηρεάζουν τα βίαια παιχνίδια τους ανθρώπους, αυτοί που το θαυμάζουν και το επικροτούν, χαίρονται για τις ρουκέτες στον καλλιτέχνη!!!! Ω, τί ειρωνεία...Και ναι, χιουμοράκι είναι, χαλαρά τη λέτε τη σκέψη, όμως πριν δεν θα τη λέγατε και δεν θα την κάνατε!

Και προχωρώντας στο βίντεο το συγκεκριμένο, ο Μάικιους, έδωσε ρεσιτάλ λαλακίας εις τον κύβο!!!! Το ένα επιχείρημα πιο σαθρό από το άλλο!

Julian 9/12/12 στις 1:48 Thumb up 0 Likes

Αν δεν υπηρχε το αλλο θεμα με την Nintendo και παλι δεν θα σου αρεσε το βιντεο; :D Ρε ανωνυμε μπερδευευσαι παλι, δεν σου ειπε κανεις οτι αν ειχε Bazooka και τον παντελη παντελιδη θα του εριχνες headshot. Αλλο ψηφιακο και αλλο πραγματικο.

Επισης και οι non gamers θα πανηγυριζαν στην θεα των πρωτων δευτερολεπτων του βιντεο :P

Anonymous 9/12/12 στις 2:01 Thumb up 0 Likes

Ποιος το χέζει το θέμα με τη Nintendo, ρε? Δεν έχει καμία σχέση με αυτό εδώ. Και αν πρόσεξες, στο άλλο θέμα, εγώ είμαι αυτός που το έστειλε...

Και όπως θα έχεις δει και άλλες φορές εδώ μέσα, η στάση μου απέναντι στο θέμα είναι πάντα η ίδια, οπότε ναι, το βίντεο δεν θα μου άρεσε...Και δεν είναι το θέμα ότι μου άρεσε ή όχι, το θέμα είναι αυτά που λέει...Είναι γελοίο και αισχρό να λες ότι συγκινείσαι με τα παιχνίδια, χαίρεσαι, λυπάσαι, θυμώνεις, αναρωτιέσαι, φιλοσοφείς και όλα αυτά τα σε επηρεάζουν αλλά ξαφνικά, ως δια μαγείας, όταν μιλάμε για τη βία, αυτή δεν σε επηρεάζει...Κάποιος της βάζει cockblock στο μυαλό μας και δεν περνάει...Όχι, όλα τα άλλα γίνονται, η βία όχι! Ε, είναι γελοίο, το λιγότερο!

Κατά τα άλλα, όχι, δεν τον ξέρω τον καλλιτέχνη ή «καλλιτέχνη»...
Και δεν έχει σχέση το αν θα γινόταν στην πραγματικότητα ή όχι...Και μόνο που η σκέψη δημιουργείται, έστω και σαν αστείο, η δουλειά έγινε...Το επιχείρημα πέρασε, το παιχνίδι(όπως και κάθε άλλο μέσο) επηρέασε...

gogos 9/12/12 στις 4:28 Thumb up 0 Likes

"Είναι γελοίο και αισχρό να λες ότι συγκινείσαι με τα παιχνίδια, χαίρεσαι, λυπάσαι, θυμώνεις, αναρωτιέσαι, φιλοσοφείς και όλα αυτά τα σε επηρεάζουν αλλά ξαφνικά, ως δια μαγείας, όταν μιλάμε για τη βία, αυτή δεν σε επηρεάζει…" Σωστος.. Ο τυπος μονος του αυτοαναιρειτε.. Ισως παλι απλα να θελει να φτιαξει ενα αστειο βιντεο με καποιες δοσεις υπερβολης.. Παντως εχει την πλακα του..

Αντρέας 9/12/12 στις 4:39 Thumb up 0 Likes

Χαχαχαχαχα, γελάω με όσους έχουν αρχίσει από την Παρασκευή και κράζουν τον Μικέ γιατί "έγινε πολύ mainstream". Και για να σας το παίξω χιπστεράς, ορίστε και το άρθρο, οπτικοποίηση του οποίου ήταν και το νέο επεισόδιο: http://faeenamalaka.blogspot.gr/2011/08/ps.html

Είδατε ημερομηνία; Ω ΝΑΙ! Ενάμιση χρόνο πριν.

Κατα τ' άλλα αν και αστείος, είναι υπερβολικός σε κάποια σημεία. Θα συμφωνήσω με Gogo. Παραταύτα γαμεί.

Oldboy 9/12/12 στις 10:30 Thumb up 0 Likes

Anonymous (και καλα)
Πιο πολυ γελασα που κανες τον Παντελιδη "καλλιτέχνη" παρα με το βιντεο
Του Μιχάλη καθαυτο.
Να σαι καλα τεκνον μου.

Anonymous 9/12/12 στις 12:01 Thumb up 0 Likes

1) Δεν κατάλαβα το "και καλά", για ξήγα το!

2) Άλλοι τον βάφτισαν έτσι, εγώ είπα ότι δεν τον ξέρω και αν είναι καλλιτέχνης ή "καλλιτέχνης"...

3) Αλλά μια ζωή, ό,τι συμφέρει τον καθένα! Τουβλάκια LEGO!

Oldboy 9/12/12 στις 12:20 Thumb up 0 Likes

τουβλακια minecraft

Anonymous 9/12/12 στις 12:22 Thumb up 0 Likes

τουβλάκια XBOX360! I won...

meh 9/12/12 στις 12:37 Thumb up 0 Likes

Ρε Επωνυμε, καθε πρωί βαρας σφηνακια λεμοναδας με ξυδι? Απαπα δηλαδη...

Oldboy, που εισαι βρε τρελα??!? <3

Julian 9/12/12 στις 12:50 Thumb up 0 Likes

Ανωνυμε πως γινεται μια ζωη να τα λες τελεια και αντικειμενικα ολα, και εμεις να λεμε οτι θελουμε και οπως μας συμφερει. Τα βιντεακια μπραφ ειναι αστεια εχουν δοσεις αληθειας και υπερβολης. Αν δεν αρεσουν σε καποιον, μαλλον θα τον χαρακτηριζα.. μιζερο. Σορρυ κιολας. Αλλα νομιζω καποια τα πραγματα τα σκεφτεσαι υπερβολικα πολυ και χανεις το νοημα. Δεν προκειται ποτε να υποστηριξεις την αποψη σου, με το να πεισεις τους παντες εδω μεσα οτι η βια των παιχνιδιων του εχει επηρρεασει. Τα συναισθηματα που βγαινουν εκεινη την στιγμη ειναι κατι προφανες. Ειναι πολυ μικρη η δοση ομως για να μεινει στην ψυχοσυνθεση σου. Εκτος πια αν ασχολεισαι μονο με παιχνιδια και δεν εχεις αλλα ερεθισματα στην ζωη.

Anonymous 9/12/12 στις 13:35 Thumb up 0 Likes

Λοιπόν...Δεν γράφω κινέζικα και μην παραποιείτε τα λόγια μου! Ευχαριστώ!

Julian 9/12/12 στις 13:39 Thumb up 0 Likes

Ναι ειναι αλλη μια συνομωσια για να σε βγαλουμε λαθος

Anonymous 9/12/12 στις 18:16 Thumb up 0 Likes

Διάβασε τέκνον μου το σχόλιό μου λίγο καλύτερα και μη με πρήζεις! Στη δημοτική είναι γραμμένο, απλά Ελληνικά! Πωωωωω!

Julian 9/12/12 στις 18:45 Thumb up 0 Likes

Δεν σε πρηζω εγω φιλε εσυ μας πρηζεις οτι γινομαστε βιαιοι ντε και καλα. Και μια χαρα εχω καταλαβει τι λες οποτε ασε τις ειρωνιες και αν εχεις να πεις κατι πες το. Τα διαβασε καλυτερα και τις ειρωνιες να τις πουλησεις αλλου σε κανεναν που θα ψαρωσει.

Σου εχω δωσει πολλες φορες δικιο, οταν υπερασπιζεσαι την nintendo, αλλα εδω εισαι λαθος. Αντι να κατσεις να σκεφτεις λιγακι καθεσαι και μιλας σαν εξυπνακιας και το παιζεις οτι τα ξερεις ολα. Αυτα να τα κανεις σε κανα παιδακι που πιανει, υπαρχουν ανθρωποι που ξεχωριζουν την εξυπναδα απο τις "εξυπναδες" αρα μην σκας.

Το υφακι που εχεις συνεχεια οτι ολοι λενε βλακειες και εισαι ο αντικειμενικος κριτης του κοσμου αρκει για να μην σε παρει καποιος στα σοβαρα. Εγω προσπαθησα αλλα δεν εισαι ικανος για διαλογο. Λες αυτο που θες και μετα να πανε να πνιγουν ολοι.

Αντε γεια λοιπον

Anonymous 9/12/12 στις 18:48 Thumb up 0 Likes

Μάθε να διαβάζεις, αγόρι μου, που θα μου πεις κιόλας ότι κατάλαβες τι γράφω! Έλα, σε παρακαλώ πολύ!

meh 9/12/12 στις 18:49 Thumb up 0 Likes

Εχεις κουρασει πολυ Επωνυμε.

Anonymous 9/12/12 στις 18:50 Thumb up 0 Likes

Πρόβλημα δικό σας, όχι δικό μου! Εγώ γράφω ξεκάθαρα και οι άλλοι καταλαβαίνουν ό,τι τους συμφέρει και αλλάζουν τα λόγια μου! Δική σας η ευθύνη, όχι δική μου!

Julian 9/12/12 στις 18:54 Thumb up 0 Likes

Αραξε δεν γραφεις και σαν τον Ουμπερτο εκο. Δεν λες και κατι πολυπλοκο να μην καταλαβουμε.

Mπαστουνόβλαχος 9/12/12 στις 19:02 Thumb up 0 Likes

Αδυνατω να παρω στα σοβαρα εναν τυπο ο οποιος καθεται και ριχνει συνεχεια χυδαια βρισιδια ως και καλα επιχειρηματα ή τροπο για να πεισει τους αλλους.
Ουτε μπορω να παρω στα σοβαρα ενα τυπο ο οποιος βγαζει απο το μυαλο του αποτελεσματα τα οποια δεν στηριζονται πουθενα μα πουθενα και ισχυουν απλα στο μυαλο του. Ουτε μπορω να παρω σοβαρα καποιον που τις δικες του ιδεες τις παρουσιαζει και καλα ως επιστημονικα δεδομενα.

Το να βγαζει καποιος κατι απο το μυαλο του και να το πασαρει ως δεδομενο ή πραγματικοτητα ή επιστημη ειναι απλα ανοητο και ανουσιο και μονο καποιος αφελης θα μπορουσε να το πιστεψει. Αυτο το οποιο κανει ειναι να παρουσιαζει επιστημονικοφανη στοιχεια για επιστημονικα.

Anonymous 9/12/12 στις 19:03 Thumb up 0 Likes

Αλήθεια? Για να γύρίσουμε πίσω στα σχόλια να δούμε...!

Αντέδρασες γιατί είπα στον OldBoy το εξής:
"3) Αλλά μια ζωή, ό,τι συμφέρει τον καθένα! Τουβλάκια LEGO!"...
Είπες αυτό:
"Ανωνυμε πως γινεται μια ζωη να τα λες τελεια και αντικειμενικα ολα, και εμεις να λεμε οτι θελουμε και οπως μας συμφερει."...

Εγώ έγραψα αυτό που έγραψα, γιατί ο χρήστης πιο πάνω έγραψε για εμένα αυτό:
"Anonymous (και καλα)
Πιο πολυ γελασα που κανες τον Παντελιδη «καλλιτέχνη» παρα με το βιντεο Του Μιχάλη καθαυτο."

Τον όρο αυτόν τον έδωσε πρώτος ο GOGOS λέγοντας αυτό:
"Ευχαριστηθηκα οσο τιποτα την ρουκετα στον «καλλιτεχνη»"

αλλά η απάντηση ήταν σε εμένα...Και ενώ ακόμα πιο πριν από το σχόλιο του OldBoy γράφω "Κατά τα άλλα, όχι, δεν τον ξέρω τον καλλιτέχνη ή «καλλιτέχνη»…", το σχόλιό του ήταν αυτό που ήταν.

Άρα λοιπόν? Δικαίως έγραψα αυτό που έγραψα, λάθος αντέδρασες και ακόμα δεν το κατάλαβες...Οπότε...

Julian 9/12/12 στις 19:12 Thumb up 0 Likes

Μετα απο ωριμη σκεψη και ψαξιμο στα πρηγουμενα σχολια κατεληξες οτι εισαι σωστος! Μπραααβοοο. Εγω δεν αντεδρασα σε συζητηση σου προς αλλο ατομο. Απλα οτι και αν λες το λες απολυτα και με παραλληλο αφορισμο της κοινης γνωμης. Οχι τωρα απο οσα σχολια εχω δει απο σενα.

Γενικα συνεχιζω και την συζητηση που ειχαμε απο χτες, στην οποια σε ρωτησα αν με την ιδια λογικη που ασπαζεσαι, το να βλεπω ομορφα και γλυκουλια σκυλακια με μια καθημερινη επισκεψη σε pet shop θα με κανει τον πιο ευτυχισμενο ανθρωπο στον κοσμο που θα νιαζετε για το καλο ολων, και μου απαντησες "πανω κατω ναι" η κατι τετοιο. Απο κει καταλαβαινεις..

Επισης γιατι μου στελνεις πραγματα που ειπαν αλλοι μεσα σε εισαγωγικα ειπαμε;

Το σταματαω πρωτος γιατι δεν εχει νοημα και στο κατω κατω κουραστηκα κιολας. Αντε τωρα να σκεφτεις κανα εξυπνο σχολιο για απαντηση, για να εχεις και την τελευταια κουβεντα μιας και δεν θα απαντησω, και να τελειωσει το θεμα.

Anonymous 9/12/12 στις 19:13 Thumb up 0 Likes

Για ποιον λες, Μπαστουνόβλαχε?

Anonymous 9/12/12 στις 19:20 Thumb up 0 Likes

Εγώ θα απαντήσω, θες δεν θες! Αν δεν επιστρέψεις, θέμα δικό σου!

Η ειρωνεία σου είναι το λιγότερο προκλητική όταν αποδεικνύω ξεκάθαρα το πως κινήθηκαν τα πράγματα! Το σχόλιό σου που κατευθύνεται σε μια συγκεκριμένη μου πρόταση, αμέσως μετά που την έκανα, είναι απάντηση για το αναφερθέν σχόλιο. Αλλιώς, μπορείς να το εξηγήσεις καλύτερα, για να το καταλάβω κι εγώ ο αδαής που δεν το έπιασα με την πρώτη.

Ναι...Και πάλι ναι θα σου πω...Τί δεν καταλαβαίνεις από αυτό? Πώς γίνεται ένας χαρακτήρας? Από τα ερεθίσματα που έχει. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει έστω και ένας που διαφωνεί σε αυτό. Και αν υπάρχει, πρόβλημά του, επιστημονικό δεδομένο είναι.
Άρα λοιπόν? Εκθέτεις τον εαυτό σου συνεχώς σε συγκεκριμένα ερεθίσματα, αυτά σε διαμορφώνουν. Απλό. Έτσι διαμορφώνεται ο κάθε άνθρωπος.

Γιατί σου στέλνω σε εισαγωγικά? Τα εισαγωγικά σε πείραξαν? Γιατί έτσι πρέπει να γράφεις κάτι που είπε κάποιος όταν το παραθέτεις αυτούσιο. Έχεις να πεις κάτι και γι' αυτό?

Σταμάτα το όσο θες, εγώ θα είμαι κάθε φορά εδώ! Πείθω-δεν πείθω. Συμφωνούν-δεν συμφωνούν οι άλλοι!

Mπαστουνόβλαχος 9/12/12 στις 19:20 Thumb up 0 Likes

Για τον Μικεους ή οπως διαολο τον λενε

Anonymous 9/12/12 στις 19:21 Thumb up 0 Likes

Και κάτι ακόμα...Άμα θες, διαφώνησε και στο 1+1=2

loz 10/12/12 στις 12:26 Thumb up 0 Likes

ο καθενας θελει να επιβαλει την αποψη του ως την καλυτερη απο καποιον αλλο....{αρχη φασισμου} για να μαθαινουν εδω τα νεα παιδια που ολη τους η ζωη ειναι μπροστα σε μια οθονη

Αντρέας 10/12/12 στις 19:58 Thumb up 0 Likes

Μπαστουνόβλαχε ο Mikeius είναι μάστερ στην χρήση του πεδίου διαστρέβλωση της πραγματικότητας... Θα τον ζήλευε μέχρι και ο Stevie.

http://en.wikipedia.org/wiki/Reality_distortion_field