GAME20.GR > ΝΕΑ > Κατεβαστε την beta του Battlefield 3!

Κατεβάστε την beta του Battlefield 3!

, Πέμπτη 29 Σεπτέμβριος 2011 135 

UPDATE: Η beta είναι από σήμερα διαθέσιμη για όλους. Go go go!

Kύριοι, η στιγμή που περιμένατε εδώ και μήνες, έφτασε - πλέον μπορείτε να παίξετε το Battlefield 3! Η beta του παιχνιδιού είναι από σήμερα διαθέσιμη για τους κατόχους της Limited/Tier 1 Edition του Medal of Honor και όσους έχουν κάνει προπαραγγελία από το Origin. Θα τη βρείτε σε PSN, Xbox Live και Origin αντίστοιχα. Αν δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης από τώρα, θα μπορείτε να παίξετε από μεθαύριο. Τρέχτε!

135 ΣΧΟΛΙΑ

Ανδρεας13 27/9/11 στις 13:31 Thumb up 0 Likes

ε απο τωρα δεν μπορουμε ολοι , δλδ να κατεβασουμε το beta και να μπορουμε να παιξουμε απο μεθαυριο ..

magicoSakisPaoGR 27/9/11 στις 13:42 Thumb up 0 Likes

Limited εχω και δεν με αφινη που μπορο να παραπονεθω ?

HLIAS810 27/9/11 στις 13:43 Thumb up 0 Likes

την κατεβαζωωωωωωωωωωω..tier 1 edition:P

Deathracer2009 27/9/11 στις 13:53 Thumb up 0 Likes

D O W N L O A D I N G . . . και εγω λογω της Tier 1 εκδοσης.

See you on the Battlefield. 😛

magicoSakisPaoGR 27/9/11 στις 13:57 Thumb up 0 Likes

μακαρη να πεσουν η σερβερ να μη μπορειται να το πεξεται

OroNTiuS 27/9/11 στις 14:11 Thumb up 0 Likes

Ετοιμαστείτε σε 2 μέρες θα γίνει μάχη. Προπονηθειτε γιατί ερχοντε δύσκολοι καιροί. Χαχα.

GeoZaxaGR 27/9/11 στις 14:28 Thumb up 0 Likes

Έχω το MoH, αν το κάνω Install θα έχω πρόσβαση;;;

Morganismo 27/9/11 στις 15:20 Thumb up 0 Likes

Κατέβασα το Origin κ είμαι στην αναμονή μέχρι μεθαύριο για την Beta!

Deathracer2009 27/9/11 στις 15:33 Thumb up 0 Likes

Για καποιο ανεξηγητο λογο ετσι και με προλαβει ο αντιπαλος και αρχιζει να ριχνει τοτε εγω δεν μπορω να πυροβολησω και ας παταω συνεχεια το R1. WTF?!

Chronix 27/9/11 στις 16:25 Thumb up 0 Likes

2 μέρες υπομονή... :/

Deathracer2009 27/9/11 στις 17:11 Thumb up 0 Likes

Μεχρι στιγμης εχω αναμεικτα συνασθηματα:

1) Γινεται η ΒΟΥΤΙΑ της βουτιας, ω βουτια.... ετσι με το R3 γινεσαι αλα Max Payne και δεν σε τρωνε ευκολα (εμενα με εκνευρισε αυτο)
2) Oταν εμφανιζεται οτι ο ταδε σε εφαγε μην προσπαθεις φιλε, οσο και να θες να πυροβολησεις, βουτηξεις εχεις πεθανει και μετα δειχνει το animation του θανατου.
3) Η πιστα στο παρκο ειναι χαοτικη και επιπλεον πρεπει να εχεις ματι γαριδας για να δεις τον αλλον. Οταν κατεβαινεις στο μετρο κατω τα πραγματα γινονται ευκολοτερα.
4) Τα οπλα των Αμερικανων εχουν ενα σκοπευτρο τουλαχιστον ενω το Ρωσσων ειναι ΓΤΠ.

Bloodius 27/9/11 στις 22:02 Thumb up 0 Likes

Μπορει καποιος να μου πει ποσα GBytes ειναι η beta για PS3?Ευχαριστω.

Scof 27/9/11 στις 23:25 Thumb up 0 Likes

1.3GB ή κάτι τέτοιο είναι

gerasimos 28/9/11 στις 3:14 Thumb up 0 Likes

τρεχουμε αλλα κατι μας λειπει..ο κωδικος για να μπουμε!

Pitsos 29/9/11 στις 13:58 Thumb up 0 Likes

Απο γραφικα σαν κρυσις 2, απο ηχο πολυ μπροστα. Οι καβατζοπ#%@ς καλα κρατουν, εχουν μαθει ολα τα περασματα και σε θεριζουν συνεχεια.

amonra 29/9/11 στις 14:01 Thumb up 0 Likes

Καλο το στησιμο!Παιζω απο το πρωι στο PSN.Ο ηχος και ο ρεαλισμος ειναι υπεροχα αλλα οταν ψαχνεις τους αντιπαλους με δυσκολια τους εντοπιζεις στο χαρτη.

Constantinos 29/9/11 στις 14:06 Thumb up 0 Likes

ρε παιδια εγω παλευω εδω και μια ωρα να βρω λομπι και δε βρισκει...

Ανδρεας13 29/9/11 στις 14:08 Thumb up 0 Likes

εγω ακομα δεν μπορω να το κατεβασω απο το origin .. και διαβασα οτι στο beta εβαλλαν και το caspian border μονο για pc απο σημερα σαν εκπληξη ..

OroNTiuS 29/9/11 στις 14:23 Thumb up 0 Likes

Την κατεβασαμε,την παιζουμε ( ?? ) και εχουμε τρελαθει..

καντε add οποιος θελει orontiushrs

Termi κανε με κ εσυ!

Δόκτωρ Χ 29/9/11 στις 14:33 Thumb up 0 Likes

Ναι Termi θέλω και εγώ να σε κάνω add.Ποιο είναι το PSN σου?

parispau 29/9/11 στις 14:37 Thumb up 0 Likes

Στο PC δεν τη βρίσκω στο Origins!

AkisVag 29/9/11 στις 14:39 Thumb up 0 Likes

Παιδιά μπείτε όλοι στα forum να κάνουν κάτι,πρέπει να γίνεται χαμός τώρα.

Ανδρεας13 29/9/11 στις 14:39 Thumb up 0 Likes

parispau διαβασα σε ενα σιτε οτι δεν εχει βγει ακομα στο pc , 3 pm - 5pm λεει για ευρωπη ..

Scof 29/9/11 στις 14:51 Thumb up 0 Likes

Σήμερα βρήκε η Wind να σέρνεται.. 0.9 mbps download :O 2 ώρες και ειμαι στο 51%

StratosGK 29/9/11 στις 15:11 Thumb up 0 Likes

Γιατί είσαι HATER Scof γι αυτό!!! Σε πήρε χαμπάρι η EA!!!!

Λοιπόν, πολύ καλό όσο έπαιξα, 2-3 παιχνίδια, χωρίς να προλάβω να μπω πιο μέσα στην πίστα, ως Defender κάναμε άριστη δουλειά αλλά ως Attacker λίγο μούφα...Οπότε δεν πρόλαβα να δω την Frostbite 2.0 σε όλο της το μεγαλείο.

Οι φωτισμοί είναι πάρα πάρα πολύ καλοί, και οι σκιές ακολουθούν άψογα το αντικείμενο σε σημείο που κάποιες φορές η σκιές από τα φύλλα που κουνιένται σε μπερδεύουν επειδή βλέπεις κίνηση.

Ο ήχος είναι πολύ καλός, να πω εδώ πως από μόνο του το παιχνίδι είχε επιλογή Hi-Fi και Stereo Off οπότε εγώ έβαλα TV και Stereo On και έπαιξα. Στο 5.1 θα το τεστάρω αργότερα.

Framedrops δεν είχα ούτε μισό!! Το μόνο που είχα ήταν screen freeze για 1-2 sec το πολύ σε κάποιες φάσεις. Αυτό μου έγινε 3 φορές και στις 2 από αυτές έβγαινε κάποιος friend και μου πέταξε το notice, οπότε ίσως να σχετίζεται. Την άλλη φορά δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί. Επίσης ακόμα ένα πράγμα που πρόσεξα ήταν ότι αν προσπαθήσεις να πηδήξεις από έναν τοίχο ή κάποιο εμπόδιο και δεν είσαι σε καλή στάση, τότε τσουλάς στο μήκος του τοίχοι μέχρι να πέσεις από την μεριά που ήδη ήσουν...

Είναι BETA και είμαι σίγουρος πως θα είναι πολύ καλύτερο το τελικό προϊόν. Όποιο άλλο FPS θα προσπαθήσει να το ανταγωνιστεί θα πρέπει να έχει πολλά πράγματα να δείξει..

Thanasis 29/9/11 στις 15:26 Thumb up 0 Likes

Παιδια εχω μια ερωτηση

Οποιος δεν εχει το Medal of honor ή δεν εχει παραγειλει το παιχνιδι δεν μπορει να το κατεβασει??

ggaammeerr 29/9/11 στις 15:28 Thumb up 0 Likes

Ρε παιδια τι γινεται???Μπαινω στην ιστοσελιδα του origin και δεν μου την εμφανιζει???

crsweber 29/9/11 στις 15:32 Thumb up 0 Likes

και εγω μολις μπω στο origin κολλαει και δεν εμφανιζει τιποτα,
μα τι εγινε ολος ο πλανητης θελει να παιξει battlefield 3?

palu3y 29/9/11 στις 15:40 Thumb up 0 Likes

Κατεβαιαιαιαιαινει!!!!Παιδες οποιος εχει θελει με κανει add για Ps3 palu3y ειναι το psn μου!!Τα λεμε στο πεδιο της μαχης!!!

parispau 29/9/11 στις 16:07 Thumb up 0 Likes

Παιδιά την ανέβασαν τη Beta στο origin αλλά δεν μπορώ να την κατεβάσω ακόμα.

χαρης 29/9/11 στις 16:16 Thumb up 0 Likes

καταιβανειι στο origin

parispau 29/9/11 στις 16:24 Thumb up 0 Likes

μόνο εγώ δεν μπορώ να μπω;

crsweber 29/9/11 στις 16:36 Thumb up 0 Likes

τι το ηθελε το origin η EA?, αφου εχει μπλοκαρει και ετσι πως παει μεχρι το βραδυ θα κολλαει, τουλαχιστον να μπορουσαμε να το κατεβασουμε απο κανα site , και υστερα να καναμε Login στο origin

kourtos 29/9/11 στις 17:12 Thumb up 0 Likes

εγω την δοκιμασα στο ps3 πριν κατι ωρες στην αρχη τα βρικα λιγο σκουρα με το gameplay αλλα μολις ζεσταθηκα λιγο και συνηθησα της νεες κινησης το παιχνιδι απλα εγινε απολαυση...ενα εχω να πω δν το περιμενα τοσο καλο σε κονσολα μπραβο οσο για τα χαρακτηριστηκα τα ηπαν οι ποιο πανω....BF3 RESPECT!!!!

χαρης 29/9/11 στις 17:14 Thumb up 0 Likes

εμαινα παντος ειναι 20%(pc) και το εχο 50 μιν εχο 2mps σηνδεση 🙁

χαρης 29/9/11 στις 17:20 Thumb up 0 Likes

σηγνομη για το διπλο σχολιο αλα τορα ειδα οτη στο pc ειναι 3.9gb και κατη αλο που ειδα ειναι οταν πατησα να αρχηση το καταιβασma μου ειπαι 3.9 mb και ελεθερος χορος στο δικσο 897 mb ενο εχο 897 gb lol

nerven 29/9/11 στις 17:20 Thumb up 0 Likes

Κατεβένειιιιιιιιιιι!!!! με 600klbps

magicoSakisPaoGR 29/9/11 στις 17:21 Thumb up 0 Likes

PS3 BETA BF3
Χαλια γραφηκα αν ειναι ετση και το κανονικο δεν το πηρα
ωραιες μαχες
στην πολη ανατηναξα τα κτυρια με μπαζουκα και πεφταν τα πιξελ στο δρομο
δεν πηστευο οτι εβλεπα τοσο μεγαλη διαφωρα απο τα βιντεακια που εχουν βγαλη
τελικα μαλον ολα ηταν απο PC το PS3 δεν βλεπο να το συκονη το παιχνιδη
ζαλαδα και ασχημα γραφηκα
δεν μου αρεσε προτιμο το BF2 και MOH

Scof 29/9/11 στις 17:36 Thumb up 0 Likes

Εκεί στην Dice πρέπει να μάθουν τους όρους V-Sync και antialiasing. Με πόνεσαν τα μάτια μου μετά από ένα παιχνίδι.

Xbox360 btw

ath 29/9/11 στις 17:45 Thumb up 0 Likes

@ magicosakikopaogreco νομίζω οτι υπερβάλλεις λίγο. "Χάλια γραφικά" δεν έχει. Κι εννοείται οτι καλύτερο σε όλους τους τομείς θα είναι στο PC! Ας μη ξεχνάμε ότι πρόκειται για B *E *T *A ακόμη, σημαντικό.

magicoSakisPaoGR 29/9/11 στις 17:57 Thumb up 0 Likes

ath συμφονω
απλα με την εμπειρια που ειχα σε παλιοτερες ΒΕΤΑ στο PS3 των BF2 kai CRYSIS 2 εκει η ΒΕΤΑ ηταν φοβερη και στα 2 οταν αγωρασα τα παιχνιδια ιδα τα ιδια ακριβος γραφηκα με την ΒΕΤΑ
αν αυτο ισχιση και στο BF3 το παιχνιδη ειναι χαλια δεν βλεπεται ιδικα μετα τα βιντεακια που εχο δη τα γραφηκα ειναι η μερα με τη νυχτα τουλαχιστον για το PS3

ggaammeerr 29/9/11 στις 18:06 Thumb up 0 Likes

termi εσυ ξες γιατι εχει προβλημα το origin????

ΧΑΡΟΣ 29/9/11 στις 18:13 Thumb up 0 Likes

ΧΑΛΙΑ ΓΡΑΦΙΚΑ

StratosGK 29/9/11 στις 18:34 Thumb up 0 Likes

ΤΙ χάλια γραφικά ρε παιδιά? πόσες ίντσες είναι οι οθόνες σας? 100?? Τα γραφικά είναι πολύ καλά και καλύτερα από πολλά FPS...

Terminator 29/9/11 στις 18:42 Thumb up 0 Likes

Πολύ καλές οι πρώτες μου εντυπώσεις, ωραίο πιστολίδι, περιμένω βελτίωση στα γραφικά (PS3). Θα προτιμούσα να είχανε κάποιον χάρτη με οχήματα, αλλά τέλος πάντων.

GeoZaxaGR 29/9/11 στις 18:43 Thumb up 0 Likes

Σε 55 inches, τέλειο!!!

Scof 29/9/11 στις 18:46 Thumb up 0 Likes

Στράτο, σε 42 ίντσες ήμουν έτοιμος να δακρύσω 😛

StratosGK 29/9/11 στις 18:54 Thumb up 0 Likes

Θα δακρύσεις όταν δώσεις τα λεφτά σου αλλού. Οκ τα γραφικά θα μπορούσαν να είναι καλύτερα αλλά όχι χάλια ρε παιδιά? Δεν γίνεται να πει κανείς πως είναι χάλια...

Chronix 29/9/11 στις 19:03 Thumb up 0 Likes

Ανάμεικτα συναισθήματα... Η αλήθεια είναι ότι δεν τρελάθηκα!

Τα γραφικά μια χαρά μου φαίνονται, μην περιμένετε να αλλάξουν στο τελικό προιόν.

kostool 29/9/11 στις 19:23 Thumb up 0 Likes

" The non-personally identifiable information that EA collects includes technical and related information that identifies your computer (including the Internet Protocol Address) and operating system, as well as information about your Application usage (including but not limited to successful installation and/or removal), software, software usage and peripheral hardware. "

Καλά που διόρθωσε και τo license agreement μετά την κατακραυγή... Άκου εκεί θα συλλέγει μη ταυτοποιήσιμες πληροφορίες, όπως η IP address, χαχαχαχαχα

Εγώ δεν εγκαθιστώ αυτό το malware/worm στο PC μου πάντως.

G.J. 29/9/11 στις 19:32 Thumb up 0 Likes

Στα ultra με 6950, περιμενα καλυτερα γραφικα. Εχει και tearing αν λεγεται ετσι οταν γυρνας αποτομα καμερα και σπαζει η εικονα σε καπια ευθεια γραμμη της οθονης... Ελπιζω κατι καλυτερο στην retail.

ΗΛΙΑΣ810 29/9/11 στις 19:46 Thumb up 0 Likes

καλα ρε termi μονο τα γραφικα δεν σου αρεσανε?εδω το παιχνιδι πασχει απο τεχνικα προβληματα..εχθες ειχα πεσει κατω απο την πιστα δλδ τα εβλεπα απο πανω τους εχθρους και τους σκωτονα και πολλα αλλα..αν ειναι ετσι το παιχνιδι θα φρικαρει πολλοι κοσμο..

xboxakias.gr 29/9/11 στις 19:55 Thumb up 0 Likes

εμενα μου αρεσε,φαινοταν ομαδικο,στο 360 το επαιξα,το κατεβαζω και για ps3.

Terminator 29/9/11 στις 19:57 Thumb up 0 Likes

Ηλίας beta είναι.

Tony 29/9/11 στις 19:58 Thumb up 0 Likes

Kostool exeis idi windows sto pc sou...

Chronix 29/9/11 στις 20:08 Thumb up 0 Likes

Πράγματι υπάρχει ένα σημείο στην πίστα, που μπαίνεις κάτω από το έδαφος (το χρησιμοποιούν μάλιστα πολλοί για kills...!). Ο λόγος ύπαρξης της beta είναι ακριβώς για τέτοια bugs...

Η όλη εμπειρία χαλάει από αρκετά άτομα που δεν έχουν καταλάβει ότι παίζουν rush...

Donald 29/9/11 στις 20:15 Thumb up 0 Likes

Aν πληρώναμε και για τις beta θα είχαμε πρόβλημα! 😛

ezio 29/9/11 στις 20:18 Thumb up 0 Likes

ρωταω γιατι στο revelations στην αρχη δεν ηταν free .Παντος thanks φιλε

StratosGK 29/9/11 στις 20:20 Thumb up 0 Likes

Σοβαρά πλήρωνες για να τεστάρεις το προϊόν τους?

ezio 29/9/11 στις 20:28 Thumb up 0 Likes

οχι στην αρχη πληρινες εγω το κατεβασα οταν εγινε free

JM 29/9/11 στις 20:44 Thumb up 0 Likes

Stratos GK, ο φίλος εννούσε πως στην αρχή όταν είχε πρωτοβγεί η beta ήταν με λεφτά (δηλαδή με Playstation Plus κλπ) και δωρεάν έγινε όταν αποφάσισαν να την κάνουν δωρεάν, για τους χρήστες που δεν έχουν PlayStation Plus αλλά και δεν έχουν βάλει χρήματα. Τζάμπα είχε γίνει (απο οτι θυμάμαι) στις 8 Σεπτεμβρίου. 😉

ezio 29/9/11 στις 21:08 Thumb up 0 Likes

σωστα

NemesisN7 29/9/11 στις 21:30 Thumb up 0 Likes

Γιατίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι εγώ όχι ? Γιατί γμτ... ? 🙁
Είμαι το πρόβατο έε ?

plus 29/9/11 στις 21:35 Thumb up 0 Likes

Μετριότατο η προσωπική μου γνώμη.Ο οπτικός τομέας καλός αλλά και πάλι κάτι με χαλάει.Η κίνηση του παίχτη καλή αλλά δε μου άρεσε το πιστολίδι.Ούτε και το backstab μου άρεσε.Δεν ήμουν ποτέ fan των BF ή BC όμως περίμενα περισσότερα από το συγκεκριμένο.Περιμένω review όταν με το καλό και βαθμολογία.
Πάω να ξεδώσω στο Call of Juarez.

xboxakias.gr 29/9/11 στις 21:36 Thumb up 0 Likes

δεν μπορω να μπω στο playstasion store,ξερει κανενας γιατι;

magicoSakisPaoGR 29/9/11 στις 21:43 Thumb up 0 Likes

γιατη εχεις χβοχ

xboxakias.gr 29/9/11 στις 21:49 Thumb up 0 Likes

γιατι πειραζει να εχω και playstasion.

Donald 29/9/11 στις 21:55 Thumb up 0 Likes

@xboxakias.gr

Με το Psn δεν ξέρω ούτε εγώ τι συνέβη. Επαιζα το μεσημερι με ένα φιλο multiplayer και με πέταξε έξω. Λογικά ο Εξολοθρευτής θα γνωρίζει κάτι παραπ'ανω....

xboxakias.gr 29/9/11 στις 21:56 Thumb up 0 Likes

ok ρε,απλα θελω να κατεβασω το battlefield.

StratosGK 29/9/11 στις 22:12 Thumb up 0 Likes

Είναι down σήμερα για 4 ώρες νομίζω. Για συντήρηση.

Terminator 29/9/11 στις 22:15 Thumb up 0 Likes

Κάνουν μία ακόμα συντήρηση...

mastor10 29/9/11 στις 22:26 Thumb up 0 Likes

οποιος θελει με κανει add
mastor10

GeoZaxaGR 29/9/11 στις 23:03 Thumb up 0 Likes

όποιος θελήσει να με κάνει add στο PC:geozaxaGR PS3:GeoZaxaGR!!!
που είναι οι ρυθμίσεις για τα γραφικά και για όλα τα άλλα;;;

Donald 29/9/11 στις 23:06 Thumb up 0 Likes

PSN is fixed

ggaammeerr 29/9/11 στις 23:53 Thumb up 0 Likes

GeoZaxaGR σε εκανα add.

gerasimos 30/9/11 στις 0:33 Thumb up 0 Likes

υπαρχει περιπτωση να δοθει καμια ανοικτη beta σε αυτους που δεν εχουν καποιον κωδικο?αν νομιζω καλα,κατι ειχαν κανει κ με το bad company 2.

Deathracer2009 30/9/11 στις 0:39 Thumb up 0 Likes

Ρε γερασιμε η beta ειναι ανοικτη και προσβασιμη απο ολους τωρα....ψαξε στο live, origin, ps store και θα την βρεις....

gerasimos 30/9/11 στις 0:41 Thumb up 0 Likes

Deathracer2009
μην μ λες τετοια...ξερεις αν τις πρωτες μερες που παιρνεις το xbox 360 αν σου δινει κανα μηνα δωρεαν η microsoft για το live?δεν βρηκα κανα χαρτι αλλα ετσι ακουσα απο καποιους.

Terrafaux 30/9/11 στις 0:43 Thumb up 0 Likes

@gerasimos σου δίνει.

gerasimos 30/9/11 στις 0:48 Thumb up 0 Likes

δοκιμασα να μπω στο live κ πρεπει να με εβαλε..μου κανει καποια updates.

G.J. 30/9/11 στις 1:16 Thumb up 0 Likes

Οι server ειναι gtp οι μισοι δεν σε βαζουν καν μεσα. οι αλλοι σε βαζουν και παιζεις και σε πετανε ξαφνικα...ελεος.

gerasimos 30/9/11 στις 1:46 Thumb up 0 Likes

για ποιον λογο που εχει δωσει ενα gamertag που πρωτη φορα το βλεπω κ εχει βαλει το nickname που ειχα δωσει για ονομα μ?

Terrafaux 30/9/11 στις 2:02 Thumb up 0 Likes

μπορείς να το αλλάξεις δωρεάν την πρώτη φορά.

gerasimos 30/9/11 στις 2:19 Thumb up 0 Likes

ωραια κ αν καποιος θελει να με κανει add θα του δινω αυτο?

xboxakias.gr 30/9/11 στις 2:39 Thumb up 0 Likes

η εκδοση του 360 εχει λιγο καλυτερα γραφικα αλλα η εκδοση του ps3 εχει λιγο καλυτερο χειρισμο.να πω και την αληθεια δεν πολυ μου αρεσε,και παιζει να ειναι το παιχνιδι με τους περισσοτερους καμπεριδες.

MENIS_FF.C 30/9/11 στις 2:59 Thumb up 0 Likes

Gerasime ναι, θα δεινεις το gamertag σου, και ο αλλος θα σε κανει add!!

Giorgos 30/9/11 στις 10:40 Thumb up 0 Likes

Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να μου δόση τα φώτα του εδώ γιατί δεν ξέρω τι να κάνω.
κατέβασα την beta του Battlefield 3 έπαιξα λίγο και τώρα μου βγάζει αυτό το μήνυμα..

Failed to ping closest servers, please try again. If this happens frequently, check your firewall settings.

xboxakias.gr 30/9/11 στις 10:57 Thumb up 0 Likes

μπορες να πρεπει να ανοιξεις τις πορτες απο το router.μπορει ομως δεν ειμαι σιγουρος.

jimmy75 30/9/11 στις 12:15 Thumb up 0 Likes

Εμενα τα γραφικα ιδια με το BC2 μου φαινονται.Δεν πλησιαζει το crysis 2 με τιποτα ουτε και το RAGE απο οτι βλεπω.

GeoZaxaGR 30/9/11 στις 12:46 Thumb up 0 Likes

Ρε παιδιά οι ρυθμίσεις για Contrlos-Graphics που είναι;;;

Giorgos 30/9/11 στις 12:50 Thumb up 0 Likes

Ευχάριστο το έφτιαξα ανοιγόκλεισα το router .. Το παιχνίδι είναι κορυφαίο.

jimmy75 30/9/11 στις 12:55 Thumb up 0 Likes

GeoZaxaGR@ πατας pause οταν παιζεις και πας στα options-video

Giorgos 30/9/11 στις 12:57 Thumb up 0 Likes

όποιος θέλεις ας με κάνει ad με το όνομα rantar334 για PC

jimmy75 30/9/11 στις 13:20 Thumb up 0 Likes

εγω ειμαι ο tsoyxtra στο pc οποιος θελει ας κανει ενα add

ggaammeerr 30/9/11 στις 13:47 Thumb up 0 Likes

Ρε παιδια το εκανα install και μου βγαζει οτι υπαρχει προβλημα με το games setup και θελει reinstall το εκανα και παλι τιποτα???Τι πρεπαι να κανω???

Morganismo 30/9/11 στις 13:53 Thumb up 0 Likes

Το έπαιξα κ γω ένα 5ωρο χθες με ανάμεικτα συναισθήματα.
Ο χειρισμός του ελικοπτέρου είναι τρισάθλιος (καμιά σχέση με το BC2) κ θα πρέπει να έχεις joystick για να καταφέρεις να το κρατήσεις πάνω απο 2-3 λεπτά.
Επίσης το παιχνίδι έχει βάλει υποψηφιότητα από την 1η μέρα για το "Camper Game of the Year".. Μιλάμε θα πέσει το καμπέρομα του αιώνα σε αυτό το game.. Μακάρι να μην το είχαν βάλει το prone..
Κ τέλος κάτι ακόμα δυσάρεστο είναι ότι έχει γονατίσει την ΑΤΙ 5850 που έχω στο pc μ... Εύχομαι να είναι θέμα driver γιατί με τους 11.10 preview δεν βλέπω χαϊρι..

G.J. 30/9/11 στις 15:33 Thumb up 0 Likes

Αυτο με το καμπερισμα ειναι οντως ετσι...Με χουν κουρασει οι Recon. Δεν εχει νοημα να πας σε assault η support.

Ασχετο εχεις κανεις ACB id να παιξουμε Multiplayer? Το αγορασα και δυσκολευομαι να βρω κοσμο. Στο PC.

HumanNervous 30/9/11 στις 19:53 Thumb up 0 Likes

Ενα μεγαλο μειονεκτημα για να μην πω το χειροτερο που εχω δει στη ζωη μου...Ενταξει παλια ειχαμε το Counter Strike που οι 5/10 ηταν καμπερια και γινοταν φασαρια...Τωρα??Ο Χριστος κ η Παναγια...Δεν εχω ξαναδει αλλο παιχνιδι που να υπαρχει τετοια καμπερωσηνη...Αν ειναι δυνατον...Αν ο παιχτης παρει sniper ή οτι αλλο του γουσταρει και ξαπλωσει κατω διπλα σε 1 ματσο χορταρακια δε τον βλεπεις καθολου....και το να καθεσαι και να χαλιεσαι και να βριζεις για τον καθε μ@λακα που σε σκοτωνει μεσα απο τα χορταρακια και επειδη τα γραφικα ειναι gtp και ο μισος ειναι κατω απο την πιστα πιστευω ειναι μεγαλη μ@λακια!....Ξενερα απιστευτη και δυστυχως για μενα γιατι το καμπερωμα ειναι κατι που συχαινομαι αφανταστα σε ενα παιχνιδι...!Πολυ καλο ναι το multi αλλα ΜΑΠΑ γραφικα και γεματο απο καμπερωμενα γιδια που σου χαλανε την διαθεση...Ειπαμε BETA αλλα οχι τοση ξεφτιλα...Μακαρι να αλλαξουν πολλα στο τελικο προιον..Που δε νομιζω....

Αν ειναι ετσι στις κονσολες φανταζομαι στο PC...Το μονο θετικο στο PC τα γραφικα θα ειναι!!!

OroNTiuS 30/9/11 στις 19:54 Thumb up 0 Likes

Απο εμενα το comment...Αυτο ειναι του αδερφου μου...

Scof 30/9/11 στις 20:28 Thumb up 0 Likes

Ότι είπε ο απο πάνω. Ένα παιχνίδι είπα να παίξω σήμερα και ήμουν ο μόνος στην ομάδα που έτρεχε. Και η αντίπαλη ομάδα μέσα στα χόρτα. Τώρα είναι που χρειάζεσαι ένα Grenade Launcher 😛

OroNTiuS 30/9/11 στις 20:31 Thumb up 0 Likes

Ποιο grenade launcher.......για σκοτωμα ειναι...

Η χαρα του καμπερη ειναι αυτο το game δυστυχως για εμας που παιζουμε οπως παιζουμε και ευτυχως για τα καμπερωμενα γιδια...αν ετσι ευχαριστιουντε το παιχνιδι τι να πω...Ειλικρινα δεν εχω να πω κατι...Μονο οτι ο κοσμος ειναι απλα καθυστερημενος!!

Donald 30/9/11 στις 20:52 Thumb up 0 Likes

Mεγάλη απογοήτευση το game. Όντως οι καμπέριδες είναι πάρα μα πάρα πολλοί ενώ τα γραφικά δεν ήταν κάτι το τόσο ξεχωριστό τελικά. Ευτυχώς που το συζήτησα και με 6-7 άτομα και όλοι παραδεχτήκαμε πως το παιχνίδι δεν ανταποκρίθηκε ούτε στο μισό αυτών που περιμέναμε, γιατι νομιζα πως ημουν ο μονος.

StratosGK 30/9/11 στις 21:25 Thumb up 0 Likes

Μήπως απλά περιμένατε κάτι πολύ παραπάνω? Τον sniper τον εντοπίζεις από την λάμψη που βγάζει η διόπτρα όταν στοχεύει. Οι defenders ναι κάποιοι θα είναι κρυμένοι. Δεν είδα άτομο να είναι ο μισός κάτω από την πίστα, ούτε τίποτα τέτοιο πραγματικά. Απορώ για όλα αυτά που λέτε γιατί δεν είδα τίποτα τέτοιο...Τα sniper είναι σημαντικά και πρέπει να υπάρχουν αλλά όχι στους 12 οι 6+ να είναι sniper...1-2 άτομα θέλει...

OroNTiuS 30/9/11 στις 21:31 Thumb up 0 Likes

@StratosGK Γιαυτο το βριζω το παιχνιδι γιατι απο τους 12 οι 10 ειναι καμπερια ειτε ειναι αμυνα ειτε επιθεση....οτι ναναι ειναι η BETA Στρατο για μενα οπως και τα περισσοτερα ατομα που παιζουν!

Morganismo 30/9/11 στις 22:22 Thumb up 0 Likes

Τραγικό το παιχνίδι... Υλοποίηση κάτω του μετρίου, very bad registration hit και ΥΠΕΡΟΓΚΑ bugs. Ούτε spawn στον SL ούτε τπτ.. Camperισμα του κερατά.. Πιάνει ο καθένας μια γωνία, θάμνο, δέντρο, βράχο σε proun και δώσ΄του παρ΄του.. Θέλει τρομερή δουλειά ακόμα για να γίνει έστω κ μέτριο. Κρίμα γιατί περιμέναμε κάτι το τελείως διαφορετικό και ξενερώσαμε άσχημα!

PROTOTYPE 30/9/11 στις 22:33 Thumb up 0 Likes

ναι δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο που το κατέβασα στο ps3 εγώ περίμενα πολλά περισσότερα....

V_a_K 30/9/11 στις 23:26 Thumb up 0 Likes

Γεια σας παιδες.
Σας διαβαζω καιρο αλλα πρωτη φορα σχολιαζω.
Κατεβασα σημερα την beta,οντως πολυ αναμεικτα συναισθηματα αφησε και σε μενα.
Πολυ camperιασμα σε αυτον τον χαρτη.
Τα γραφικα και τα physics μαρεσαν πολυ.
Εχει καποια bugs.
Εμενα αλλο με απασχολει για την ωρα,το οποιο ισχυει και για το Medal of Honor.
Δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου,αλλα εχω την εντυπωση οτι τα μοντελα των παικτων ειναι μικροι σε μεγεθος και σπανια καταλαβαινεις εναν αντιπαλο που βρισκεται σε αποσταση ανω των 30 μετρων πχ και πολυ δυσκολο να τον πετυχεις ακομα και με καποιο scope.
Που σε συνδυασμο με το camper,λες απο που με βαραει τωρα.
Την ιδια εντυπωση εχω και με το Medal of Honor,
Κ γιαυτο τον λογω δεν εχω ασχοληθει πολυ με MoH.
Στο BC2 δεν ηταν ετσι εχω την εντυπωση.Αν και εχω να παιξω κανα διμηνο.

Γιάννης 30/9/11 στις 23:32 Thumb up 0 Likes

Παιδιά κατέβασα την beta και είναι αίσχος!!!! Έπαιξα μόνο έναν αγώνα και δεν μου άρεσε καθόλου!! Θέλω το 10 λεπτά από την ζωή μου πίσω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Terminator 30/9/11 στις 23:34 Thumb up 0 Likes

V_a_K καλή αρχή και στα σχόλια 🙂

Τα παράπονα για τη beta είναι πολλά και ήδη η DICE άρχισε τις διορθώσεις. Ας ελπίσουμε ότι θα προλάβουν.

Pitsos 30/9/11 στις 23:41 Thumb up 0 Likes

Αυτο που δωσανε δεν ειναι Βετα, ειναι πολυ απλα ενα ντεμο για διαφημιση. Το παιχνιδι σε 3 βδομαδες κυκλοφορει στα καταστηματα, οποτε αυτην την στιγμη που μιλαμε ειναι ηδη στο σταδιο της παραγωγης και δεν επιδεχεται καμιας αλλαγης. Οπως το βλεπετε κυριοι, ετσι θα βγει. Οι μονες διορθωσεις που μπορει να γινουν πλεον ειναι μεσω καποιου patch, οποτε και θα ειναι πολυ μικρες.

Deathracer2009 30/9/11 στις 23:44 Thumb up 0 Likes

Καλα για να δεις αντιπαλο απο μακρια πρεπει να εχεις τα ματια του Adam Jensen απο το Deus Ex. Aλλιως δεν.....

Terminator 30/9/11 στις 23:53 Thumb up 0 Likes

Pitsos είναι δεδομένο ότι θα βγει day one patch. Αυτό που θα κυκλοφορήσουν στα καταστήματα θα είναι μισοτελειωμένο. Από την αρχή φαινόταν ότι δεν προλαβαίνουν και ότι το σημαντικότερο γι αυτούς είναι να προλάβουν το MW3.

Scof 30/9/11 στις 23:53 Thumb up 0 Likes

Καλά μη περιμένετε να γίνουν αλλαγές σε 5 μέρες.Το παιχνίδι πρέπει να βγει στην παραγωγή, γιατί βγαίνει στις 25 Οκτώβρη, άρα τα καταστήματα πρέπει να το έχουν απο νωρίτερα.

Το patch δεν μπορεί να προσθέσει anti aliasing ή να βελτιώσει τα textures δυστυχώς. Οπότε κατα πάσα πιθανότητα, έτσι θα ειναι και το τελικό προϊόν.

V_a_K 30/9/11 στις 23:56 Thumb up 0 Likes

Εμενα αυτο με χαλαει για αρχη,πολυ δυσκολο να δεις αντιπαλο.
Τα υπολοιπα φτιαχνονται.
Το BBC2 το αγορασα μετα απο καιρο και περιμενα κ κανα μηνα να παιξω.
Απο τα bugs και απο τα πολλα lags και τα κολληματα των server.
Αλλα μετα το καταευχαριστηθηκα το παιχνιδι.
Δεν ξερω αν αγορασω το BF3 παντως.

Γιάννης 1/10/11 στις 0:00 Thumb up 0 Likes

Πάντως εγώ περίμενα πολλά περισότερα από το παιχνίδι αλλά τελικά αποδείχτηκε χάλια.

Pitsos 1/10/11 στις 0:02 Thumb up 0 Likes

Beta ηταν αυτη του gears 3 που εγινε 5 μηνες πριν την κυκλοφορια του παιχνιδιου. 3 βδομαδες πριν δεν ειναι Βετα ειναι ντεμο για λογους προωθησης.

pgetsos 1/10/11 στις 0:02 Thumb up 0 Likes

τοοοοοοοσο χαλια ????

ezio 1/10/11 στις 0:27 Thumb up 0 Likes

ρε παιδια παιξτε revelations να ανοιξει το ματι σας

PROTOTYPE 1/10/11 στις 0:47 Thumb up 0 Likes

@Scof

+10000000000

crsweber 1/10/11 στις 1:18 Thumb up 0 Likes

η beta ειχε μετρια γραφικα , μα καλα δεν ελεγαν οτι θα εχει φοβερα direct x 11 γραφικα?
παντως μεσα σε τρεις βδομαδες δε προλαβαινουν να διορθωσουν κατι,
να περιμενουμε και εδω καποιο patch σε μερικους μηνες απο τη κυκλοφορια του, οπως στο crysis 2, για να δουμε τιποτα της προκοπης?
απορω κιολας πως κερδισε τοσα βραβεια στην Ε3,
μου φαινεται οτι και φετος παλι το call of duty θα κανει παταταγο

xboxakias.gr 1/10/11 στις 1:28 Thumb up 0 Likes

οποτε ας ακυρωσω σιγα σιγα την προπαραγγελεια.

plus 1/10/11 στις 1:31 Thumb up 0 Likes

Και λίγα λένε οι προλαλήσαντες.Ο κορμός των δέντρων κουνιέται λες και είναι από ζελέ! Οι καταστροφές γίνονται με μισό δευτερόλεπτο καθυστέρηση.Στα πλακάκια από τις κολώνες το παρατήρησα πιο πολύ.Αλλά μπορεί να φταίει και το lag.Ότι υπάρχει lag υπάρχει αλλά αυτή τη καθυστέρηση τη παρατήρησα σε όσους servers και αν μπήκα. Γενικά τα γραφικά του (για να μη πω τίποτα χειρότερο) δεν είναι αυτά που περιμέναμε.
Για το camper-ωμα δεν θέλω καν να το συζητήσω.Είπαμε ok δεν είναι CoD αλλά μου φαίνεται πως το παρακάνουν.
Το battlelog δεν ξέρω τι και πως και πλέον ούτε που θέλω να μάθω αλλά έλεος με τον server browser.Δεν μπορούσαν να βάλουν έναν server browser μέσα στο παιχνίδι? Κάθε φορά δηλαδή που θα θες να αλλάξεις server θέλει alt+enter να πάει σε window και απο 'κεί μέσω του δικού μας browser (ie,firefox κτλ) να ψάξεις για new server?Τελείως fail αυτή η κίνηση.
Τους fans λυπάμαι μόνο που τόσο καιρό καμάρωναν και τώρα θα έχουν ξενερώσει.
Με λίγα λόγια πολύ hype για το τίποτα.

HumanNervous 1/10/11 στις 1:52 Thumb up 0 Likes

Χαίρομαι που υπάρχουν άτομα που κατανοούν ότι το "πιάτο περιεχέι χαλασμένο φαγητό" και δεν τρώνε ότι τους πλασάρουν με κλειστά μάτια ..Προφανώς μια διαφημιστική βιτρίνα που αποσκοπεί στο να παροτρύνει την αγορά, του συγκεκριμένου game και στην ουσία - λίαν επιεικώς- κάτω του μετρίου ..Δεν συμμερίζομαι την άποψη, είναι "beta" ή είναι "demo" και γιαυτό δικαιολογούνται τα αηδιαστικά γραφικά ( αν είναι δυνατόν να εμφανίζεται 5 μέτρα πριν πλησιάσω το άγαλμα ή το να εξφενδονίζεται ο αντίπαλος παίχτης μπροστά σου ή να πέφτεις κάτω από την πίστα κ.α ) διότι η πρώτη εντύπωση σε οτιδήποτε, μετράει και καθορίζει την συνέχεια ..Ας ελπίσουμε να βελτιωθεί και αφότου το τεκμηριώσουμε με την ενοικίασή του, τότε να δαπανήσουμε για την απόκτησή του .. Ειδάλλως ΝΕΧΤ ΤΙΜΕ!

Terminator 1/10/11 στις 2:01 Thumb up 0 Likes

Aπό τη στιγμή που υπάρχει prone, το camping είναι δεδομένο. Κάτι τέτοια με κάνουν και αναπολώ το πρώτο Bad Company, για μένα ο τέλειος συνδυασμός του παρελθόντος του Battlefield με τα νέα στοιχεία της εποχής μας.

Πάντως πιστεύω ότι είστε υπερβολικά αρνητικοί.

Terrafaux 1/10/11 στις 2:05 Thumb up 0 Likes

πάντως μερικά textures φαίνονται απαίσια....

gerasimos 1/10/11 στις 2:46 Thumb up 0 Likes

παιδια τα γραφικα θα ειναι σαφως πιο βελτιωμενα στην τελικη εκδοση,επειδη βγαλανε την beta πριν μια εβδομαδα δεν παει να πει οτι ειναι απο τα τελικα σταδια του παιχνιδιου.

για τα προβληματα του multiplayer δεν παιζει κανενα ρολο η τελικη εκδοση γιατι εχει να κανει με το online κομματι οπου απο την στιγμη που εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ σου πεταει η dice ενα patch κ για να συνεχισεις το κανεις κ παιζει καλυτερα.

γενικα το παιχνιδι εχει διαφορα προβληματα αλλα καλυτερα να κρινουμε την τελικη εκδοση κ οχι τοσο πολυ μια beta που δινει μια γευση απο το προιον που θα βγει.

V_a_K 1/10/11 στις 3:21 Thumb up 0 Likes

Με κοβω να αλλαζω στρατοπεδο φετος.....
Απογοητευτηκα πολυ απο το gameplay.
Τα υπολοιπα ειναι δευτερευοντα γραφικα,bugs,κλπ.
Θα παρακολουθω την πορεια του κ βλεπουμε,αν το αγορασω θα ναι πανω στο 6μηνο.
Μακαρι να το βελτιωσουν.
Α ρε Dice που το χες το μυαλο σου?

OroNTiuS 1/10/11 στις 10:33 Thumb up 0 Likes

Termi δε γινεται τοσα ατομα να συμφωνουμε με το ιδιο πραγμα,το παιχνιδι δυστυχως εχει απειρα λαθη και λαθη τα οποια σε βγαζουν απο την πορεια της αγορας!Οπως λεει και ο HumanNervous πρωτα ενοικιαση και μετα αν μας αρεσει το αγοραζουμε!!κριμα και παλι κριμα να μην προσεχουν την Beta που ειναι οτι πιο σημαντικο για τους περισσοτερους gamer για να δουν αν θα το αγορασουν Η οχι και προσεχουν να προλαβουν το MW3 ....κριμα!!!!!!!

jimmy75 1/10/11 στις 12:06 Thumb up 0 Likes

παιδια στο campaign θα δουμε τα γραφικα και οχι σε μια multiplayer beta.Παντως θα ηθελα να δω ενα team deathmatch ετσι για αλλαγη.Πολλοι λενε οτι στην πιστα caspian border τα πραγματα ειναι πολυ βελτιωμενα.Πιστευω να την βαλουνε απο Δευτερα.

Bloodius 1/10/11 στις 14:45 Thumb up 0 Likes

Την εχω λιωσει την ΒΕΤΑ(PS3) προσωπικα μου αρεσει πολυ.
Τα γραφικα λογικα θα ειναι καλυτερα στην τελικη εκδοση,απο οτι εχω διαβασει αυτο που παιζουμε τωρα ειναι ΒΕΤΑ ενος μηνος πισω.Λογικα θα υπαρχει day 1 patch που θα συμμαζεψει λιγο την κατασταση με τα bugs.Το καμπερομα ειναι λογικο να υπαρχει σε FPS games.Συνηθως αν παιζεις ομαδικα και δεν πας για K/D ή να το παιξεις ηρωας μονος εναντιον ολων το παιχνιδι ειναι απολαυση.

cocous 1/10/11 στις 16:04 Thumb up 0 Likes

παιδες μην απαγοητευεστε. οταν ειχε βγει η beta για το Battlefield 2 ολοι το κραζανε γιατι ητανε χαλια ειδικα σε γραφικα. το παιχνιδι ομως στην τελικη του εκδοση ητανε κλασης ανωτερο που εκανε εντυπωση σε πολυ κοσμο πως το διορθωσαν. εγω παντως εχω εμπιστοσυνη στην εταιρια και προχωρησα σε προπαραγγελια σε ps3.